Kullanıcı kaynaklı analiz hataları nasıl düzeltilir

Re: KULLANICI KAYNAKLI ANALİZ HATALARININ DÜZELTİLMESİ NASIL

bu projenin 5 datasını koyunuz.ne demek?

Sayın musamusa,
5 versiyonun legal son hali 5.511 versiyonudur. 5 versiyon demolarımızın versiyonu da 5.511'dir. 5.14 kırık program kullanmayın. 6 versiyon demosu obje/ kat/ süre kısıtlaması olmaksızın kayıt yapabilmektedir. Programı öğrenmek için çalışmalarınızı 6 demo üzerinde yürütebilirsiniz.

idacad v 6.0051 demo da betonarmede analiz öncesi düzenlemeler yapıp (meslea uygun,optimum kesiti bulmak için )hem sistemin kurtardığı hem de ekonomi için düzenlemeler yaptıktan sonra analiz dediğimizde sistem çözülemiyor diyor.bu hata benim projemden mi kaynaklanıyor bilgisayarda mı bi sorun olabilir yoksa analiz öncesi sürekli kayıt mı yapmalıyım?

kayıt yapıp analiz yaptırdığımda böyle bi sorun oluşmuyor çünkü

bir de bi çalışma yaptım k12(kiriş 12) de sorun çıkıyor kesit arttırıyorum olmuyor ne yapmalıyım yardımcı olurmusunuz?

İDECAD 6.0051 VERSİYONU DEMO BETONARME VE BETONARME ÇİZİM VE ANALİZ MENÜLERİNİ KAYBETTİM VE BULAMIYORUM YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM

Programı açarken sol ctrl ve shift tuşunu basılı tutun, bütün ayarlar sıfırlanacaktır.

teşekkürler düzeldi neden kaynaklanmış olabilir? epey uğraştırdı.

bilgisayarı kapattım açtım menüler yine kayboldu sürekli böyle ctrl sol shift mi yapmam gerekiyor bilgisayarım mı bozuldu format atmam mı gerekli virüsten mi oluyor yoksa? üstelik kaydettiğimde demo versiyon 6 bu arada . kaydettiğimde önceden idecadin logosu masa üztünde belirirdi şimdi şekli word dosyasına benziyor

yardımcı olabilirmisiniz?

Programın son versiyonunu 5 versiyonunu ya da 6'nın önceki versiyonlarını kurduğunuz folder'a kurduysanız böyle karışmalar olabilir. Önce programı tamamen uninstall edin ve "program files" klasörü altındaki "ideCAD Statik 6 Demo" dizinini silin, sonra tekrar kurun . Bu şekilde bir problem olmaması gerekir.

artık ctrl shift sol tuş ta bi işe yaramıyor bunun program üzerinden düzeltebileceğim bir yer var mı 3-4 defa yükledim sinir etti vallaha var mı başka çözümü? teşekkürler

musamusa":1fulm73r' Alıntı:
artık ctrl shift sol tuş ta bi işe yaramıyor bunun program üzerinden düzeltebileceğim bir yer var mı 3-4 defa yükledim sinir etti vallaha var mı başka çözümü? teşekkürler

Eğitim seminerlerden birine katılmanızı tavsiye ederim. Seminerler İstanbul ofisimizde her ay düzenli olarak verilmektektedir. Katılmayı düşüneceğiniz tarihe kadar tüm sorularınızı biriktirip hepsini tek seferde eğitiminiz sırasında sorabilirsiniz...

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

kademeli temel yapılıyor mu yapılmıyor mu idecad de onu söyleyin yeter

tam teşekküllü bi kademeli temel yapılmıyor bildiğim kadarıyla, yeni açılan "asansör perdesinin çevre et kalınlığı " bahsi de tipik küçük bi kademeli temel aslında. dolayısıyla asansör kuyusuyla genel kademeli temel konuları aslında aynı konular. Biri çözülürse diğeri de çözülecek.Ama ille de şimdi yapacam diyosan kademe farkı olan temelleri düşeyde temel kalınlığıyla aynı kalınlıkta bi perdeyle kotlarını ayarlayarak yapabilirsin. Donatısına da müdehale edip temellerle aynı donatıyı verebilirsin. Detay çizimlerini de kendin düzenlersin.(gibi geliyo bana.).
"İdecad statikte neler olmasını isterdiniz" başlığında ben kademeli temel isteğimi belirtmiştim.Çünkü çok sık karşılaşır olduk.

Sn. musamusa,
ideCAD forumda lisanslı kullanıcılarımızla birlikte programımıza ilgi duyan, öğrenmek isteyen, demo üzerinde çalışan herkese
yardımcı olmaya çalışıyoruz. Sizin de şimdiye kadar sorduğunuz onlarca soruya yanıt vermeye çalıştık. Hakan bey'in yazdığı gibi ücretsiz eğitim seminerlerimize katılarak program kullanımı ile ilgili örnek bir projenin baştan sona çizilmesi, çözülmesi ve sonuçlarının irdelenmesi ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz. Bu önerimizin ardından sizin ;]
musamusa":2axk16fj' Alıntı:
şeklindeki cevabınızı çok garip buldum. Buradan yardım almaya devam edebilmeniz için ideCAD Teknik destek forumunda olduğunuzu ve üslubunuzu daha seviyeli hale getirerek forum kurallarına uygun davranmanızı rica ederiz.

HakanŞahin":2axk16fj' Alıntı:

Eğitim seminerlerden birine katılmanızı tavsiye ederim. Seminerler İstanbul ofisimizde her ay düzenli olarak verilmektektedir. Katılmayı düşüneceğiniz tarihe kadar tüm sorularınızı biriktirip hepsini tek seferde eğitiminiz sırasında sorabilirsiniz...

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Kademe farklı kattaysa, ilgili temel sistemi kendi katlarında tanımlanır.

Kademe aynı kattayda, tekil ve sürekli temeller kendi kolonlarına ve kolonlar arasına kot vererek girilir.

Kirişsiz radyelerde farklı kotlarda radye döşemesi tanımlamak yeterlidir. Araya perde girmeye gerek yoktur. Program bağlantıyı otomatik yapar.

Geri