Ribbon menüde kullanırken zorlandığınız komutları bildirin

Re: Ribbon menüde kullanırken zorlandığınız komutları bildir

bendeki resme bakarsanız değiştir sekmesi yok

mkrts88":hpiefu4o' Alıntı:
bendeki resme bakarsanız değiştir sekmesi yok

Merhaba,

Değiştir sekmesi kat penceresindeyden aktiftir. Çizim pencerindeyken Obje Katmanı Değiştir komutunu kullanabilmek için sol üst köşeme bulunan "Hızlı Giriş Araç Çubuğuna" ekleme yapabilirisiniz. Bunun için

1. ribbon menüde sağ klik yapın. "Hızlı Araç Çubuğunu Özelleştir" tıklayın.
2. Açılan ekrandan Değiştir seçin ve "Obje Katmanını değiştir" komutunu bulun. Ekle butonunu tıklayın.

3. Ardından tamam tıkladığınızda sol üst köşede "obje katmanı değiştir" komutu görünecektir.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    43.4 KB · Görüntüleme: 18,399
  • Ekran Alıntısı1.PNG
    Ekran Alıntısı1.PNG
    63.2 KB · Görüntüleme: 18,399

Merhaba

Projenizde tüm akslar tanımlanmış ve buna rağmen aks çizimlerini alamamakta iseniz projenizi gönderebilir misiniz?

İyi Çalışmalar.

Re: çelik çizim ayarları

Merhaba;

Ekteki görselleri takip ediniz.

İyi Çalışmalar.

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    113.2 KB · Görüntüleme: 18,230
  • 2.png
    2.png
    68.1 KB · Görüntüleme: 18,230

Merhaba excalibur_24
excalibur_24:1z6quuxm' Alıntı:
Mrb Donatı ayarlarını bulamıyorum
Aradığınız donatı seçimi ise bir ön sayfadan

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
masmay yazdı:
KOLAY GELSİN İDE 8.61 DE DEĞİŞEN ARA YÜZDE " DONATI SEÇİMİ" İKONUNU BULAMADIM. YARDIMCI OLUR MUSUNUZ?
KOLON TEMEL KİRİŞ VS DE İSTEDİĞİM DONATI ÇAPLARINA GÖRE ANALİZİ YAPTIRAMIYORUM BU NEDENLE...
Analiz ve Tasarım sekmesi altında

Ünver ÖZCAN

Merhaba benim de sorunum ribbon menüde özellikle hızlı giriş araç çubuğunun çok küçük oluşu. Çok gözümü yoruyor bunları büyütmeye ihtiyacım var. Bir çözümü var mıdır?

Merhabalar, en çok zorlandığımız özellikleri;
-ölçülendirme komutu, kesit görünüş komutu giriş sekmesinde olmalı.

Yada Ribbon menüdeki komutlar kişisel olarak düzenlenebilmeli..

merhaba, versiyon 7'de çizimde olan kalıp/ temel kesiti komutu 8.61'de kaldırıldı mı? çizimde olan kesit seçeneği akfif görünmüyor

a_bulut06:f6n6qgms' Alıntı:
merhaba, versiyon 7'de çizimde olan kalıp/ temel kesiti komutu 8.61'de kaldırıldı mı? çizimde olan kesit seçeneği akfif görünmüyor

Merhaba
Sorunuz aşağıdaki başlıkta yanıtlanmıştır.

kirişi perdeye çevir komutunu bulamadım

yunussacikk":5jamg7fa' Alıntı:
kirişi perdeye çevir komutunu bulamadım

Merhaba,

Sağ tuş menüsünü kullanabilirsiniz veya "Değiştir" sekmesinde "Dönüştür" bölümünü kullanabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• perdedns.png
    perdedns.png
    87.8 KB · Görüntüleme: 18,953

ribbon menüyü kullanmak; yıllardır eski menüyü kullanan bir kullanıcı olarak gerçekten ZOR.
bu yüzden her projeyi açtığımda önce genel ayarlardan ribbon menüyü kapatıp, projeyi kaydedip, kapatıp tekrar açıyorum.
buraya kadar sorun yok gibi görünüyor. ancak aynı işlemi aynı proje dosyasında neden defalarca yapmak zorunda kalıyorum.
farklı zamanlarda açtığım aynı projede sürekli aynı işlemi yapmak ''ribbon menü kapatmak'' gerçekten sinir bozucu. İlgilenirseniz sevinirim. iyi çalışmalar.

tolgatilav":2g730bff' Alıntı:
ribbon menüyü kullanmak; yıllardır eski menüyü kullanan bir kullanıcı olarak gerçekten ZOR.
bu yüzden her projeyi açtığımda önce genel ayarlardan ribbon menüyü kapatıp, projeyi kaydedip, kapatıp tekrar açıyorum.
buraya kadar sorun yok gibi görünüyor. ancak aynı işlemi aynı proje dosyasında neden defalarca yapmak zorunda kalıyorum.
farklı zamanlarda açtığım aynı projede sürekli aynı işlemi yapmak ''ribbon menü kapatmak'' gerçekten sinir bozucu. İlgilenirseniz sevinirim. iyi çalışmalar.
Merhaba,

Genel Ayarlar diyaloğunda "Ribbon menü" seçeneği iptal edildiğinde, satır tekrar işaretlenmediği ve registry(kayıt bilgi girişi) sıfırlanmadığı sürece tekrar aktif hale gelmez.
Ribbon menu secenegini iptal edin ve programi kapatin.
Tekrar calistirdiginizda ribbon menu gelmez.
Aşağıdaki linkten team viewer programını kurup bizi arasanız bilgisayarınızdaki durumu uzaktan erişim sağlayarak inceleyebiliriz.

İyi çalışmalar

ilkel objeleri komutla getirebiliyorum menülerde yok. objeler sekmesi altına eklenebilirmi

Ekli dosyalar

• ilkilk.png
    ilkilk.png
    69.8 KB · Görüntüleme: 17,787

sultanfatih":2orbtabk' Alıntı:
ilkel objeleri komutla getirebiliyorum menülerde yok. objeler sekmesi altına eklenebilirmi

İlkel objeleri Çizimler sekmesinde görebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    44.5 KB · Görüntüleme: 17,784

teşekkürler gözümden kaçmış sanırım. birde radye yada sürekli temel için daire döşeme kenarı seçeneği ve daire sürekli temel çizimi imkanı varmı yoksa eklenebilirmi

Ribon menu

Merhaba ribon menu kullanmak istemediğimden ayarlardan kapatıyorum programı yeniden başlatıyorum sorunsuz bir şekilde kullanıyorum daha sonra bilgisayarı yeniden başlattığımda ribon menu tekrar geliyor her gün her gün ribon menuyu kapatıp programı yeniden başlatmaktan yoruldum yardımlarınızı bekliyorum. tşkler

Re: Ribon menu

]genel ayarlardan Ribbon menü önündeki işareti kaldır ve yeniden başlat problem çözülür.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    82.4 KB · Görüntüleme: 15,764
Geri