Ribbon menüde kullanırken zorlandığınız komutları bildirin

Re: Ribbon menüde kullanırken zorlandığınız komutları bildir

Nedim Bey merhaba,

Ben hızlı araç çubuğuna en sık kullandığım komutları ekleyerek bayağı hız kazandım, tavsiye ederim.

Şimdi klasik menüye geçince afallıyorum. CAD yazılımında hala klasik menü kullandığım için ideCAD'te ribbon menüye bu kadar alışacağımı tahmin etmezdim.

Erhan Bey,
Ben de hızlı araç çubuğuna bazı komutlar ekledim, ekliyorum. Fakat programın genel kullanımı ile ilgi olduğunu düşündüklerimi tavsiye niteliğinde yazıyorum. Hatta olmadı klasik menüye geçip yeni sağ, sol toolbar yapıp bunlara ekleme yapıyorum. Ben de V7 kullandığımda bakıyorum elim ayağıma dolaşıyor. :) Ama yinede insan bazı komutların bazı yerlerde olmasını bekliyor.

Selamlar.

2D çizim ekranındayken diğer menüler kayboluyor. Bu tamam, anlaşılır bir şey. Ama bazı komutlar iyice uzaklaşmış oluyor. Örneğin : kalem kalınlıkları komutuna ulaşmak için önce 3D bir ekrana geçeceksiniz. Sonra ayarlar menüsüne sonra da kalem kalınlıkları komutuna.. Sonra oradan 2D ekranına geri döneceksiniz.

Dolayısıyla ayarlar menüsünün 2D de de aktif olması gerekiyor. Burada kullanılamayacak komutlar inaktif olabilir.

RİBBON MENÜYÜ SÜREKLİ KAPATIP SÜREKLİ YENİDEN BAŞLATMAM GEREKİYO SÜREKLİ KAPALI OLMUYORMU YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM..

çapa52":3ldp7z1x' Alıntı:
RİBBON MENÜYÜ SÜREKLİ KAPATIP SÜREKLİ YENİDEN BAŞLATMAM GEREKİYO SÜREKLİ KAPALI OLMUYORMU YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM..
Merhaba,
Bu durum 7 versiyonu çalıştırıldığı zaman oluşur. Genel Ayarlardan Ribbon menüyü tekrar iptal etmeniz gerekir.
İyi çalışmalar

Geri