Re: Yeni Merdiven Tipi Oluşturma

benimde bi merdiven de sıkıntım var yardım cı olabilir misiniz. bu merdivende çıkış hattını nasıl tanımlıycam. ilk 3 basamak normal gerisi döner olarak nasıl tanımlıycam. merdivenın planını atım. yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• merdiven idecad.png
    merdiven idecad.png
    240.5 KB · Görüntüleme: 17,977

Merhabalar, Görüntüde yer alan merdiveni oluşturup ekte size sunuyoruz. İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• merdiven.ide7
    515.8 KB · Görüntüleme: 699

ekteki ara sahanlıklı merdiveni oluşturmamda yardımcı olabilir misiniz?

5987inciw2122994.jpg

Merhabalar, Görüntüde yer alan merdiveni oluşturup ekte size sunuyoruz. İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• örnek_merdiven.ide85
    1 MB · Görüntüleme: 634

İyi günler arkadaşlar şu merdivveni çizebilecek yada yardımcı olabilcek varmı. döner kısım sahanlık olarak geliyor lütfen bi yardım edin. Merdiven seçeneği açılmıyor bi yardım edin lütfen

Ekli dosyalar

• Drawing1.rar
    48.4 KB · Görüntüleme: 317

batuhann28522":1k20mubi' Alıntı:
İyi günler arkadaşlar şu merdivveni çizebilecek yada yardımcı olabilcek varmı. döner kısım sahanlık olarak geliyor lütfen bi yardım edin. Merdiven seçeneği açılmıyor bi yardım edin lütfen
Merhabalar, Dwg'de görülen merdiven kat yükseliği 300cm baz alınarak oluşturulmuştur,ekte size sunuyoruz. İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• merdiven_v70020.ide7
    1 MB · Görüntüleme: 661

merhabalar. ilk gösterdiğiniz merdivenin bir benzerini çizmeye çalışıyorum. ilk merdiveni oluşturduktan sonra merdiven alanı ekle dediğimde diğer merdiven çizgileri görünmez oluyor, tıklanmıyor :/

iyi günler,

ekte belirtmiş olduğum projede rota komutu ile yeni merdiven tipi oluştururken "çıkış hattı başlangıç noktasında bitemez" uyarısı alıyorum. sorun neden kaynaklanıyor acaba ?

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

İstediğiniz merdiven ekteki gibidir. Diğer ayarlarını yaparsınız.( yükseklik kot vs) Rota objelerini gözden geçiriniz.

Ekli dosyalar

• Merdiven NY.cde
    2 MB · Görüntüleme: 617

NYILMAZ":1z7b3921' Alıntı:
İstediğiniz merdiven ekteki gibidir. Diğer ayarlarını yaparsınız.( yükseklik kot vs) Rota objelerini gözden geçiriniz.

teşekkür ederim Nedim Bey

v8.61 de basamak numaraları planda görünmüyor mu?

MaFiAMaX":4rinrz5k' Alıntı:
v8.61 de basamak numaraları planda görünmüyor mu?

Katman ayarları/çizim detayları sekmesi/merdiven yazıları kutucuğunu işaretlerseniz basamak numaraları görünür.

Arkadaşalar kusura bakmayın belediye inatla bu merdivenin detayını istedi çok denememe rağmen beceremedim yardımcı olursanız sevinirim

Merhaba,

Merdiven oluşturma ile ilgili eğitim videoları aşağıdaki linkdedir.

Merdiven oluştur videosunu izleyin. Bu anlatımı takip ederek merdiveni oluşturabilirsiniz.
Oluşturmak istediğiniz merdiven düz kollu bir merdiven değil ise otomatik olarak oluşturulan çizimlerin 2B çizim araçları ile düzenlenmesi gerekir.

Mimari projedeki merdiveni ideCAD'de oluşturma

Herkese selam elimde bi kat planı var ve bir türlü merdiveninin eğik kısmını idecad ortamında oluşturamadım.Eğik kısmı rota ile oluşturduğumda sahanlık olarak algılıyor program.Yardımcı olabilirseniz çok makbule geçecek.Şimdiden herkese teşekkürler...

Re: Mimari projedeki merdiveni idecadde oluşturma

forumda benzer bir durum vardı merdiven alanını kısa kenar tarafına kavis vermeniz gerekiyordu
yani mimarın çizdiği gerçekle uyumsuz oluyordu siz kavis veriyordunuz

edit: dwg ekledim programda denemedim ama bu şekilde kabul etmesi lazım

Ekli dosyalar

• Kat planı-fix.7z
    41.8 KB · Görüntüleme: 283

GÖRSELDE MERDİVENDEKİ DİŞİ OLUŞTURAMADIM. YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM HERKESE İYİ ÇALIŞMALAR İYİ GÜNLER DİLERİM. :)

Geri