Betonarme Tasarım kullanımıyla ilgili görüşler sorular

Re: ideCAD Betonarme 8 kullanımıyla ilgili görüşler sorular

Zemin Katta Otomatik isimlendirme yaptım bodrum kattaki bazı kiriş isimleri gözükmüyor. ayarlarında isim gözüküyor ama üzerine yazmıyor.

Ekli dosyalar

• proje.cde
    1.8 MB · Görüntüleme: 671

Oznb":xhlc8377' Alıntı:
Zemin Katta Otomatik isimlendirme yaptım bodrum kattaki bazı kiriş isimleri gözükmüyor. ayarlarında isim gözüküyor ama üzerine yazmıyor.

Problemi göremedim, örnek resim ekleyebilir misiniz?

Yazı fontu silinmiş .... font değiştirince düzeldi ... tşklr...

Ekteki dwg dosyasını import etmek istediğimde program kırılıyor.

Ekli dosyalar

• Arındırılmış_0.00 DÖŞEME PLANI.rar
    2 MB · Görüntüleme: 293

ÇOK BASİT BİR SORU. 85 CM DEN BÜYÜK KOLONLARA BAĞLANAN İKİ KİRİŞ NEDEN SÜREKLİ GÖZÜKMÜYOR? SÜREKSİZ OLARAK DONATILAR BAĞLANDIĞI KOLONDA BİTİYOR.. SİZDE DENEYEBİLİRSİNİZ

teroysa":2qik7fo9' Alıntı:
ÇOK BASİT BİR SORU. 85 CM DEN BÜYÜK KOLONLARA BAĞLANAN İKİ KİRİŞ NEDEN SÜREKLİ GÖZÜKMÜYOR? SÜREKSİZ OLARAK DONATILAR BAĞLANDIĞI KOLONDA BİTİYOR.. SİZDE DENEYEBİLİRSİNİZ
Evet bu söylediğiniz V7 de yok V8 de oluyor. Ekteki dosyada 90 cm kolonuna bağlanan kirişlerinin hem v8 hem de v7 çizimi var. teroysa'nın dediği gibi v8 de kiriş süreksiz.

Ayrıca gönderdiğim dosyaya zemin kata döşeme ilave ediyorum sorun yok, ama üst katlara döşeme ilave ettiğimde sistem çözülemiyor hatası veriyor. İnceler misiniz.
Ayrıca forum *.ide8 dosya uzantısını kabul etmiyor. Bu yüzden cde yaptım.

Ekli dosyalar

• İSİMSİZ PROJE.cde
    141.5 KB · Görüntüleme: 610

İdecad 8 santimetre olarak dwg yapıldığında aks çizgilerinin scala'sı metre olarak kalıyor.

Oznb":3ebouzfb' Alıntı:
İdecad 8 santimetre olarak dwg yapıldığında aks çizgilerinin scala'sı metre olarak kalıyor.

Merhaba,

Bahsettiğiniz durumu notlarımıza aldık. Bildiriminiz için teşekkür ederiz.

merhabalar yapmakta olduğum projenin hesap kısmını tamamladıktan sonra detay çizimleri için çizimleri almaya başladım.merdiven analizini yapıp detayını alırken program hata veriyor ve kapanmaya zorluyor nedeni ne olabilir?

özdemirözer38":w4xfx18x' Alıntı:
merhabalar yapmakta olduğum projenin hesap kısmını tamamladıktan sonra detay çizimleri için çizimleri almaya başladım.merdiven analizini yapıp detayını alırken program hata veriyor ve kapanmaya zorluyor nedeni ne olabilir?
Merhaba,

Projenizi ekler misiniz?

Eklediğiniz projede Ver 8.029 da merdiven mesnet ve donatı aksları tanımlandıktan sonra merdiven çizimleri alınabiliyor.

Ekli dosyalar

• merdiven.cde
    865.3 KB · Görüntüleme: 596

elimde bulunan mevcut programı başka bilgisayara yükledim yine aynı hatayı verdi sorunun program kilidinden kaynaklandığını düşünüyorum. ayrıca söylediğiniz gibi hesap aksı ve mesnetlenme durumlarınıda denedim yine olmuyor

özdemirözer38":32f1k97l' Alıntı:
elimde bulunan mevcut programı başka bilgisayara yükledim yine aynı hatayı verdi sorunun program kilidinden kaynaklandığını düşünüyorum. ayrıca söylediğiniz gibi hesap aksı ve mesnetlenme durumlarınıda denedim yine olmuyor
Teamviewer programının 8 sürümünü kurup bizi arayın. Bilgisayarınıza uzaktan erişim sağlayıp sorunu inceleyelim.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Radye döşeme sehpa demirleri en az 14'lük olmalı. 8'lik çok ince. Kenarda listelenen perde ve kolon filizleri ya sadece temelde ya da sadece perdede listelenmeli. Bazı projelerde pafta pafta donatı listesi üzerinden demir sparişi veriliyor. Radyede filizlerin donatı çizimi olarak gösterilmesinde sakınca yok, donatı tablosunda ya radyninkinde ya da perdeninkinde olmalı.

sereze":ainjw5zo' Alıntı:
Radye döşeme sehpa demirleri en az 14'lük olmalı. 8'lik çok ince....
Merhaba,

Radye döşeme özelliklerinden sehpa donatısının çapı değiştirebiliyor.

Bazı projelerde pafta pafta donatı listesi üzerinden demir sparişi veriliyor. Radyede filizlerin donatı çizimi olarak gösterilmesinde sakınca yok, donatı tablosunda ya radyninkinde ya da perdeninkinde olmalı

Kolon ve perdelere ait temel donatı filizleri Kolon düşey açılımı ve perde detaylarındaki tablolarda veriliyor. Temel aplikasyon planındaki tablolarda gösterilmiyor. Farklı durumla karşılaştığınız bir örnek proje ekler misiniz?

Ekli dosyalar

• sehpa.PNG
    sehpa.PNG
    42.6 KB · Görüntüleme: 25,318

Özür dilerim İde 8 kısmına yazmışım. Dosyam ide7 olacak, söylediğiniz ide7 için de geçerli ise dosya ekte

Ekli dosyalar

• a.ide7
    1.5 MB · Görüntüleme: 548

sereze":lxnpjeqe' Alıntı:
Özür dilerim İde 8 kısmına yazmışım. Dosyam ide7 olacak, söylediğiniz ide7 için de geçerli ise dosya ekte
*Sehpa donatısının çapını değiştirme olanağı 7 versiyonu için de geçerli.
*7 versiyonunda kolon düşey açılımı ve perde detaylarında donat tablosu oluşturulmuyor. Kolon aplikasyon ve Temel aplikasyon planında oluşturuluyor. 8 versiyonunda temel filizlerinin gösterimi sadece kolon aplikasyon planındaki donatı tablosunda yapılıyor.
İyi çalışmalar

özdemirözer38":5xxxdf2h' Alıntı:
idecad 8 programını kullanıyorum seçmeli raporları oluşturduktan sonra pdf olarak kaydetmeye çalıştığım zaman hata veriyor ve program kapanıyor. nasıl bir çözüm önerirsiniz.

Merhaba,

Projenin kendisini ve pdf oluşturduğunuz raporu, rpt olarak mesaja ekleyebilir misiniz?

İdecad 8 versiyonunda merdiven detay çizimlerini alırken program kapanıyor hesap aksı mesnetleri tanımlamama rağmen aynı hatayı alıyorum.

Geri