ideCAD Statik 7 kullanımıyla ilgili görüşler sorular

Windows XP'nin dizin yapısı sebebiyle raporu rapor programına aktarmada bir uyumsuzluk oluyor, bir sonraki versiyonda biz uygun güncellemeyi yapana kadar Windows 7 üzerinde çalışmak dışında bir çözümü yok. (Dün 10. yaşınını doldurdu, Windows XP'nin ömrü doluyor artık...)

dynamic input ta artı eksi değeri olmasın. değer verdiğimizde mouse yönünde çizsin.

Zaten öyle. Mouse hangi yönü gösterirse o tarafa çiziliyor. İsteyen ayrıca - değer verip ters yöne de çizebilir.

SCETCHER":215veo12' Alıntı:
dynamic input ta artı eksi değeri olmasın. değer verdiğimizde mouse yönünde çizsin.

Windows XP'de rapor almak için geçici bir çözüm önerebilirim:

Ekteki rapor_xp.rar dosyasını indirin ve içeriğini masaüstüne (veya herhangi bir klasöre) açın. (Rar dosyası içerisinde rapor_xp.bat isimli bir dosya bulunmaktadır)

1. Programda bir kere rapor alın.
2. Program hata mesajı verecek.
3. Ardından dosyayı kopyaladığınız klasöre geçerek rapor_xp.bat dosyasını çalıştırın.
4. Rapor açılacaktır.

Ekli dosyalar

• rapor_xp.rar
    199 bayt · Görüntüleme: 682
Arzu Dural Gök":1ry8nn3f' Alıntı:
Zaten öyle. Mouse hangi yönü gösterirse o tarafa çiziliyor. İsteyen ayrıca - değer verip ters yöne de çizebilir.

SCETCHER":1ry8nn3f' Alıntı:

hımm. düzelmiş, bende olmuyorduda :)

statik 7.01 i indirdiğimde çalıştıramıyorum. bu dosya bilgisayarınıza zarar verebilir sil çıkıyor. microsoft eesential var benim laptop olmadıgı içinde programı kapatamadım. hasbahce nin statik projesini hazırlayacağım. programı test etme şansımda olur.

SCETCHER":xngk4zxv' Alıntı:
statik 7.01 i indirdiğimde çalıştıramıyorum. bu dosya bilgisayarınıza zarar verebilir sil çıkıyor. microsoft eesential var benim laptop olmadıgı içinde programı kapatamadım. hasbahce nin statik projesini hazırlayacağım. programı test etme şansımda olur.

Tüm programlarımız mcaffee programıyla korumalı bilgisayarlarımızda paketlenmektedir. Dolayısıyla sisteminize zarar verecek gibi bir durum söz konusu değildir.

Mesajı göz ardı edebilirsiniz...

Not : Bana ulaşırsanız uzaktan erişimle karşılaştığınız durumu detaylı olarak inceleyebilirim.

bu arada dwg import ederken 2000 formatına cevirmeye gerek kalmamış çok hoş olmuş :lol:

mimarinin içine statik ikonunu attım çalışıyor. projeye başladım şuan

hepsini seç komutunda ilkel objeler için renk ile veya layer ile seçme özelliği olsa? malum programdaki gibi :D

5 versiyonda kolon çizerken boyutunu kutucuga tıkladıgımızda mouse orta tusuyla artırıp eksiltebiliyorduk. iyi bir özellikti ekleyebilirsek güzel olur

kolon çizerken büyüme yönü akslarını tanımlayabilsek. otomatik tanımlıyor diyeceksiniz. ancak ebatlarını büyütürken, büyüme yönlerini seçerken çok karıştırıyoruz. büyüme yönlerini aks tanımlayarak yapabilsek?

Perdeler için aksa göre trimleme özelliği (kolonlarda old. gibi) eklenebilir.

birde perdelerde akstan kaçıklık verebilsek. yani aksları 10 cm kaçıklıkla çalıştıgımız için perdeler aks kesişiminde düğüm noktası oluşturuyor. hesapta düzgün çıksa çizimde düzgün çıkmıyor?

nahroyo yazdı:sanal şantiye modülü nasıl çalışıyor ben bulamadım... yada daha aktif halde değil mi?

Kolon/Kiriş/Panel Betonarme Diyaloglarındaki Donatılar Sekmesinden ulaşabilirsiniz.

teşekkürler...

şu an sadece perde kolon ve kirişler için çalışıyor ilerde diğer elemanlar için de düşünülüyor mu ?

perdeleri eğimli olarak tanımlamak ne zaman mümkün olacak öyle bir seçenek olursa çok yararlı olur... rampa perdeleri vs.

Geri