ideCAD Statik 7 kullanımıyla ilgili görüşler sorular

program açıldıktan sonra kapanıyor

windows 7 64bit kullanıyorum
ide 7.01 statik ve mimariyi kurdum
her iki programda açıldıktan sonra aşağıdaki hatayı verip kapanıyor;

statik için

ideCAD_Statik_7_x64.exe çalışmayı durdurdu

Sorun imzası:
Sorunlu Olay Adı: APPCRASH
Uygulama Adı: ideCAD_Statik_7_x64.exe
Uygulama Sürümü: 0.7.0.10
Uygulama Zaman Damgası: 4ea01bfe
Hata Modülü Adı: ntdll.dll
Hata Modülü Sürümü: 6.1.7601.17514
Hata Modülü Zaman Damgası: 4ce7c8f9
Özel Durum Kodu: c0000005
Özel Durum Uzaklığı: 0000000000027b11
OS Sürümü: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Yerel Kimlik: 1055
Ek Bilgiler 1: 5bff
Ek Bilgiler 2: 5bff94ac6c504d23a48390dcec0cb01d
Ek Bilgiler 3: e54a
Ek Bilgiler 4: e54a17f22b3852f79d9455c449341221

Çevrimiçi gizlilik bildirimimizi okuyun:
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Çevrimiçi gizlilik bildirimi yoksa, lütfen çevrimdışı gizlilik bildirimimizi okuyun:
C:\Windows\system32\tr-TR\erofflps.txt

mimari için

ideCAD_Mimari_7_x64.exe çalışmayı durdurdu

Sorun imzası:
Sorunlu Olay Adı: APPCRASH
Uygulama Adı: ideCAD_Mimari_7_x64.exe
Uygulama Sürümü: 0.7.0.10
Uygulama Zaman Damgası: 4ea01bb0
Hata Modülü Adı: ntdll.dll
Hata Modülü Sürümü: 6.1.7601.17514
Hata Modülü Zaman Damgası: 4ce7c8f9
Özel Durum Kodu: c0000005
Özel Durum Uzaklığı: 0000000000027b11
OS Sürümü: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Yerel Kimlik: 1055
Ek Bilgiler 1: 5bff
Ek Bilgiler 2: 5bff94ac6c504d23a48390dcec0cb01d
Ek Bilgiler 3: e54a
Ek Bilgiler 4: e54a17f22b3852f79d9455c449341221

Çevrimiçi gizlilik bildirimimizi okuyun:
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Çevrimiçi gizlilik bildirimi yoksa, lütfen çevrimdışı gizlilik bildirimimizi okuyun:
C:\Windows\system32\tr-TR\erofflps.txt

yardımlarınızı bekliyorum
avast antivirus kullanıyorum bu arada

HakanŞahin » 26 Eki 2011, 17:14

excalibur_24 yazdı:1.06 DA MODAL DA KALIYOR.NEDEN ACABA?

Projeyi ekler misiniz?

Gerekirse beni 0 224 220 67 17 den arayabilirsiniz.

MRB idecad mail adresine gönderdim.burdan gönderemedim.boyut büyük.

ARAÇLAR-YAPI BİLEŞENLERİ TASARLA İKONU İLE METRAJ ALMA ÖZELLİĞİNE BAKIYORUMDA.BİRAZ KARIŞIK.YARDIMDAN DA BAKTIM.BİRİM OLUŞTURA BASIYORUM AMA HEP m2 ÇIKIYOR.NEDEN ACABA.OSKA YA VE AMP YE AKTAR FALAN VAR.YOKSA BU İKON SADECE O PROGRAMLARA YÖNELİK BİR ŞEY Mİ?

64 bitlik xp programı kullanıyorumaçılışta bu uyarıyı alıyorum

Ekli dosyalar

• ide7de bu uyarıyıalıyorum.JPG
    ide7de bu uyarıyıalıyorum.JPG
    22 KB · Görüntüleme: 33,190
64 BİTLİK XP VARMI? AYRICA İDE 7 XP DE ÇALIŞMIYOR BİLDİĞİM KADARIYLA. İDE 7 64 BİT XP 32 BİT. BİRDE 32 BİT KURMAYI DENE

umutozalit":1k4f39pp' Alıntı:
64 bitlik xp programı kullanıyorumaçılışta bu uyarıyı alıyorum

64 bit Windows XP'de Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x64) eklentisinin kurulabilmesi için Service pack 3 gerekmektedir. Ardından Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x64) eklentisi kurulacaktır.

Uzaktan erişimle bilgisayara bağlanıldı ve sorun giderildi...

SCETCHER":1otzjunt' Alıntı:
XP DE ÇALIŞMIYOR

Program XP'de çalışıyor ancak rapor alırken bu versiyonda bir sorun var... Güncellemede giderilecek. Şu anki rapor sorununun çözümünü daha önceki mesajımda yazmıştım.

MRB İDESTATİKTE YÜK KÜTÜPHANESİNDE BELLİ YÜKLER TANIMLADIM.OBJE AYARLARINDA OBJELERE RENK AYAR FALAN VERDİM.KARDEŞİMİN İDEMİMARİDE HAZIRLADIĞI PROJEYİ İDESTATİKTE AÇTIĞIMDA BENİM AYARLARIMI NASIL KULLANABİLİRİM?
İDEMİMARİDE HAZIRLANMIŞ PROJEYİ İDESTATİKTE AÇTIĞIMDA HEP AYARMI YAPMAM GEREKECEK?

excalibur_24":3qn1dr1s' Alıntı:
MRB İDESTATİKTE YÜK KÜTÜPHANESİNDE BELLİ YÜKLER TANIMLADIM.OBJE AYARLARINDA OBJELERE RENK AYAR FALAN VERDİM.KARDEŞİMİN İDEMİMARİDE HAZIRLADIĞI PROJEYİ İDESTATİKTE AÇTIĞIMDA BENİM AYARLARIMI NASIL KULLANABİLİRİM?
İDEMİMARİDE HAZIRLANMIŞ PROJEYİ İDESTATİKTE AÇTIĞIMDA HEP AYARMI YAPMAM GEREKECEK?

Merhaba,

ideCAD Statikte şablon yapın. Sonra kardeşinize verin ve kardeşiniz o şablonu kullanarak ideCAD Mimari ile ilgili ayarları yapsın ve şablon olarak kayıt edip size geri versin.

Projelerinize başlarken ikiniz de aynı şablon projeleri ile projeye başlayın.

Mevcut projelerde ise projeyi açarken "aktif kalem rengi uygula" seçeneği ile son kullandığınız projenin renklerini açtığınız projeye uygulayabilirsiniz.

Eleman ayarlarında girilen parametreler ise dosya içersinde tutulmaktadır.

Not: Gönderdiğiniz proje elimize ulaşmıştır ve incelemek üzere notlarımıza alınmıştır.

Öncelikle ellerinize sağlık.
1-bilgi: Ben bant kiriş hakkında bilgi istiyorum. kirişsiz döşemelerde kullanılacak sanırım. Analize katılıyormu yoksa konsrüktif bir eleman gibi sadece çizimdemi görünecek. kirişsiz döşeme yaptığımızda kullanmamız şartmı,kullanmasakta olurmu.......?
2-istek: Kolonlarda farklı tipte donatı yerleşimi tanımlayabilmek iyi olurdu. özellikle güçlendirme projelerinde daha önce yapılmış bir projeyi girerken lazım oluyor. köşeler ile kenarlar farklı donatı kullanılmış olabiliyor.
3-istek: Özellikle havuz modelinin tamamlanması iyi olurdu. (Analiz sonuçları ve çizim gibi eksikleri).

Bant kirişler analize katılmıyor, sadece belirli bir donatı miktarı ile çizimde gösteriliyor. Donatı miktarını ise bant kiriş ayarlarında giriyoruz.

Bant kirişler tünel kalıp projelerinde boşta kalan perde uçlarında kullanılıyor.

Merhaba;

Öncelikle yeni versiyon için teşekkürler. Gerçekten sadece yarı rijit diyafram çözümü bile tek başına yeni bir versiyon adını hak ediyor.

ideCad 7 versiyonunda yapılan bir açıklama dikkatimi çekti. Açıklama şöyle

Bütün bina modeli ile beraber (fiktif kiriş kullanmadan) mantar döşeme çözümü

Bunun anlamı bir önceki versiyonda kirişsiz plak çözümü yaparken fiktif kiriş tanımlama zorunluluğu vardır anlamına mı gelmektedir.

Yazılım kirişsiz döşemelerle ilgili deprem yönetmeliğinde bulunan şartları kontrol ediyor mu?

ideCad 7 sonraki ara versiyonları için bir önerim var.

Örneğin kalıp planlarında yazıların üzerine çift tıkladığımızda Yazı özellikleri penceresinin değilde Yazı Değiştir penceresinin gelmesi. Yada AutoCad de olduğu gibi bu iki pencerenin birleştirilmesi daha iyi olur kanaatindeyim.

İyi çalışmalar

levent":1zeejkps' Alıntı:
Merhaba;

Öncelikle yeni versiyon için teşekkürler. Gerçekten sadece yarı rijit diyafram çözümü bile tek başına yeni bir versiyon adını hak ediyor.

ideCad 7 versiyonunda yapılan bir açıklama dikkatimi çekti. Açıklama şöyle

Bütün bina modeli ile beraber (fiktif kiriş kullanmadan) mantar döşeme çözümü

Bunun anlamı bir önceki versiyonda kirişsiz plak çözümü yaparken fiktif kiriş tanımlama zorunluluğu vardır anlamına mı gelmektedir.

Yazılım kirişsiz döşemelerle ilgili deprem yönetmeliğinde bulunan şartları kontrol ediyor mu?

ideCad 7 sonraki ara versiyonları için bir önerim var.

Örneğin kalıp planlarında yazıların üzerine çift tıkladığımızda Yazı özellikleri penceresinin değilde Yazı Değiştir penceresinin gelmesi. Yada AutoCad de olduğu gibi bu iki pencerenin birleştirilmesi daha iyi olur kanaatindeyim.

İyi çalışmalar

ide 6'da mantar dosemelerde sistemin yatay yük davranışı için fiktif kiriş tanımı gerekiyordu
ide7'de yarı rijit diyafram cozumu ile bu sorun ortadan kalktı

döşeme donatılarını döşemeden dışarıya atıyor .... şekilde old gibi ...

Ekli dosyalar

• dos.jpg
    dos.jpg
    145.8 KB · Görüntüleme: 33,289
Merhabalar..

Kolon aplikasyon çizimleri alırken paneller ve kolonlar beraber çizdirilince, panel ebatları iki kolon arasındaki net açıklığı baz almıyor. Düzeltmek hem zaman alıyor,hem de gözden kaçabiliyor..

Hesaplarda düğüm noktasından düğüm noktasına olan açıklık değerleri kullanılıyor,donatı olarak kolonların içine bağlantı söz konusu bunlar tamam. Çizimler yapılırken iki kolon arasındaki açıklığı baz alan ölçülendirme olmalı..
Sıkıntıyı gösteren örnek projeyi ekledim.
Teşekkürler..

Ekli dosyalar

• PERDE ÖLÇÜLENDİRME.cde
    349.7 KB · Görüntüleme: 884
  • 2.PNG
    2.PNG
    94.5 KB · Görüntüleme: 33,213
donatı seçim tablosunda bütün kutucuklar işaretli geliyor ve iki saat kaldırmaya ugraşıyoruz. ya standart bir donatı tablosu verelim yada kutucuklar boş kalsın kendimiz analiz öncesi seçelim. hem boşa zaman kaybı hemde stres yapıyor.

SCETCHER":o2u7gevm' Alıntı:
donatı seçim tablosunda bütün kutucuklar işaretli geliyor ve iki saat kaldırmaya ugraşıyoruz. ya standart bir donatı tablosu verelim yada kutucuklar boş kalsın kendimiz analiz öncesi seçelim. hem boşa zaman kaybı hemde stres yapıyor.

şablon proje yardımıyla bu ve buna benzer kişisel ayarlarınızı bir kere yapar ömür boyu kullanırsınız.

Geri