V10.94 Son sürüm güncelleme yayınlandı (Lisanslı ve Deneme sürümü)

Re: ideCAD Statik IDS v1O Hakkında sorularım

servany2":2eql2ovo' Alıntı:
nurgulkaya":2eql2ovo' Alıntı:
Merhaba;
Programda sihirbazı takip etmeniz halinde Tablo 4.1'den R seçimi yaparken programın asmolen döşeme içeren tipleri kapalı hale getirdiğini görebilirsiniz. Sihirbazı adım adım takip etmeniz halinde durumu siz de gözlemleyeceksiniz.

İyi Çalışmalar.

merhaba nurgül hanım ekliyeceğim deneme projesinde dts 1 de r katsayısına sihirbaz izin veriyor inceleyebilirsiniz sistemde perde olmamasına rağmen,( madde 4.3.4.3)
amacım sizleri eleştirmek değil lütfen yanlış anlamayın beni gördüğüm kısımları belirtmek istedim

Sanırsam sihirbazın amacı bu işte tecrübeli büyüklerimizi değilde ortalama bi kullanıcıyı denetlemek, ideyapı kullanıcılarını düşünüyor herhangi bir zorunluluk olmamasına rağmen bu konuda hepinize teşekkür etmek gerekir

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Sihirbaz modelinizde perde olup olmadığını kontrol etmiyor. Seçtiğiniz süneklik düzeyi ve hesaplanan BYS'ye göre taşıyıcı sistem tipini seçtiriyor.

Geometri kontrolünde bu durum kontrol edilerek seçilen yapı tipi model ile uyumlu olup olmadığı denetlenebilir. Belki gelecek güncellemelerde eklenir.

Merhaba;

Sihirbaz proje öncesi ayarların tutarlı yapılmasını ve girilmesini sağlamak için geliştirilmiştir. Proje girildikten sonra rapor alma aşamasında ayrıca düzensizlikler, perdelere ilişkin devrilme momentine vb. kontroller var. İlerleyen süreçte proje ile eş zamanlı olarak geometri kontrolüne benzeyen kontroller eklenecektir.
Dilerseniz sihirbaz kullanmadan yönetmelik için gerekli ayarları yine analiz ayarları sekmesinden gerçekleştirebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• analiz ayarları.png
    analiz ayarları.png
    32.5 KB · Görüntüleme: 13,622
  • analiz ayarları 2.png
    analiz ayarları 2.png
    27.6 KB · Görüntüleme: 13,622
Re: v10' u eski versiyonlardaki renklere nasıl getirim

servany2":1uk5wiq3' Alıntı:
merhaba
kesit hattı oluşturulmuyor yardımcı olurmusunuz
oluştura basınca hiç bi işlem yapılmıyor.

Merhaba,

Projenizde kalıp planı kesiti hemde tüm proje kesiti oluşturdum bir sorun gözükmüyor.
Sorununuz devam ederse uzaktan erişimle bağlanarak bakabiliriz.
Plan kesiti oluşturmaya çalışıyorsanız. Toolbardaki OK butonuna basmayı unutmuş olabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Kızıklı Yığma ide.ide10
    5 MB · Görüntüleme: 457
  • kesitler.png
    kesitler.png
    175.5 KB · Görüntüleme: 30

merhaba yasin bey
dün denediğim zaman oluştur komutu (kesit oluştur) çalışmıyordu ancak bugün sorun çıkmadı teşekkür ederim yanıtınız için

ideCAD Statik IDS v1O.02

HERKESE İYİ GÜNLER İYİ ÇALIŞMALAR ELİMDEKİ İŞİ TAMAMLAMAK ADINA YENİ YÖNETMELİĞE GÖRE BİTİRDİĞİM PROJENİN SON HALİNİ YÜKLEDİM SİZLERİNDE GÖRÜŞÜNÜ ALARAK İDAREYE TESLİM EDİCEM GÖRDUĞUNUZ KUSURLAR VARSA YORUMLARINIZI BEKLİYORUM TŞK EDERİM.

Asansör kenarı perdeler v10

Mergabalar

Ekteki projede tipik bir asansör boşluğu var, yeni idecade göre yuvarlak içine aldığım yer perdemi olmalı yoksa kolonmu (perde grubu olarak modellendi)

v10.02

tşkler

Ekli dosyalar

• o.ide10
    3.5 MB · Görüntüleme: 432
Re: Asansör kenarı perdeler

Apocalpyse":1204u79d' Alıntı:
Mergabalar

Ekteki projede tipik bir asansör boşluğu var, yeni idecade göre yuvarlak içine aldığım yer perdemi olmalı yoksa kolonmu (perde grubu olarak modellendi)

v10.02

tşkler
Asansor perdeleri mutlaka kabuk eleman ile girilmeli ve gurup olarak tanimlanmali.

Re: Asansör kenarı perdeler

Ismail bey öncelikle cevabınız için tesekkur ederim.

Evet perdeler grup olarak tanımlanmalı ancak ekteki durumda donatı yerleşimi mi hatalı? Veya düzeltmenin imkanı varmı? Genelde merdiven kovası geniş oluyor, asansör daha dar. Arada 50-60cm perde kolu gerekiyor. Nasıl bir çözüm olmalı?

Iyi çalışmalar.

Kolon kiriş birleşim güvenliği görüntülenmiyor v10

BİRLEŞİM KESME GÜVENLİĞİNİ İDECAD V10 VERSİYONUNDA GÖRÜNTÜLEYEMİYOR VE RAPORLARA YANSITAMIYORUM. GÖZDEN KAÇIRDIĞIM BİR ŞEY Mİ VAR ACABA?

Ekli dosyalar

• kesme güv..rar
    153.7 KB · Görüntüleme: 134
Geri