Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız
temomap":28qtwdfz' Alıntı:
İyi günler,
Ekte sunulan dosyada görüleceği gibi, toplamda 14 katlı konut olarak kullanılacak betonarme yapımızda temel sistemi kazıklı temel seçilmiştir. Radye temel derinliği 150 cm alınmıştır. Radye temel zemin emniyet gerilmesi ve yatak katsayısı 0 olarak alınmıştı (tüm sistem kazıklar tarafından taşınması amacı ile)
Tüm sistem sorunsuz çözümlendiği, ancak radye temel donatıları sürekli olarak yetersizlik vermektedir. Bu durumda ne yapılması önerilmektedir.

Gönderdiğiniz projede radye donatı aksları minimumda çalışmış. Radye yüksekliğinizin 150 cm durumunda atılabilecek en az donatı hesaplanmış. As(-) sorununun çözümü için Radye Donatı Seçimi diyaloğunda daha büyük donatı çaplarının seçilmesi gerekiyor.

Notlar:
-12. katta D1306 ve D1307 döşemelerinde ağlar doğru oluşmuyor. K1307 kirişini P1302 ve P1304' ün düğüm noktalarından bağlayınız.
-Kazık temel kotları zemin katmanı ile uyumsuz. Zemin katmanlarının toplam yüksekliği sıfır kotundan itibaren tüm kazık yüksekliği kapsayacak şekilde verilmeli.
-Kazıkların taşıma güçlerinin yetersiz olduğu görülüyor. (Kazık Genel Raporunu inceleyiniz)

Ekli dosyalar

• radye_as.png
    radye_as.png
    34.9 KB · Görüntüleme: 10,846
  • ds.png
    ds.png
    17 KB · Görüntüleme: 10,838
Merhabalar

Ekte gönderilen proje toplamda 14 katlı ve 1 kat bodrumlu betonarme bina projemiz vardır.
projemizde A aksı üzerindeki kirişlerin kiriş açılımına baktığımızda kiriş donatıları sürekli iken simetri olan D aksı üzerindeki sürekli kirişlerin kiriş açılımında kiriş donatıları S3D kolonunda bitmiş olarak görülmektedir.
Bu durum hesap olarak bir hata teşkil eder mi? veya bu durum nasıl giderilebilir? yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• 1.JPG
    1.JPG
    111.4 KB · Görüntüleme: 10,774
  • kirişler.cde
    kirişler.cde
    1.1 MB · Görüntüleme: 271
  • 2.JPG
    2.JPG
    72 KB · Görüntüleme: 10,774
projemdeki kolon kiriş birleşim güvenliği hatalarından kurtulamadım. kolon boyutlarını, kaçıklıklarını, kiriş mesnet yerlerini mimarinin el verdiği şekilde değiştirdim. birkaç tanesi dışında sorunlar hala devam ediyor. bodrum kattaki D08 döşemesindeki hatadan da formdaki tüm önerilenleri yaptığım halde kurtulamadım. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Günlerdir uğraştığım projemde bir kaç hata var

projemde bir kaç hata var

aslında projeyi bir kaç perde ile çözmüştüm ancak müşteri dükkan olduğunu, şok bim gibi yerlere kiraya vereceğini bu şekilde sorun olacağını söyleyince tekrar çözmeye çalışıyorum ve proje de sorunlar yaşıyorum

we transfer linki:

görüşleriniz ve çözüm önerileriniz benim için çok önemli

teşekkürler...

Re: günlerdir uğraştığım projemde bir kaç hata var

Merhaba
Önerilerim:
--Beton değerini C30 yapın,
--K14-K16-K17-K8-K10-K11 kirişlerini üzerinde havalandırma ve kablo kanalı var havalandırma ve kablo kanalı kirişlerin üzerine gelmesin,
--Göreli kat ötelemeleri yüksek Asansör çevresini perde kurtarmazsa Merdiven çevresine de perde grubu yapın,
--Alış veriş mağazası olacaksa 1. bodrum tavanı hareketli yüklerini artırın,
--Zemin sınıfınız ZE perde ilavelerinden sonra zemin kurtarmayabilir o zaman zemin iyileştirmesi yapabilirsiniz.

Ünver ÖZCAN

İyi günler. 1 ve 4 aksındaki kesme kuvvetlrine çözüm bulamıyorum neredeyse tam çerçeve sistem yardımcı olabilirmisiniz ? İndirme linkini bırakıyorum.

İSİMSİZ_PROJE4444.rar.html

Merhaba
batuhann28522":2je3f284' Alıntı:
İyi günler. 1 ve 4 aksındaki kesme kuvvetlrine çözüm bulamıyorum neredeyse tam çerçeve sistem yardımcı olabilirmisiniz ? İndirme linkini bırakıyorum.
Ortadaki perdeleri grup yaparak çözüm yapın.

Ünver ÖZCAN

unver":3doa5aj6' Alıntı:
batuhann28522":3doa5aj6' Alıntı:
Nasıl yani grup olarak derken ?
Düzeltilmiş proje ekte.

Ünver ÖZCAN

teşekkür ederim. Yalnız hatanın tam olarak nerde olduğunu nasıl düzeltme yaptığınızı söylermisiniz ? Birde yarı rijit mi çözmek gerekir yoksa tam rijit mi ? Ayrıca analizi tekrar yaptırdığımda 4 aksı kirişleri tekrar hata veriyor ben mi birşeyi yanlış yapıyorum indirdiğim dosyayı analiz yaptırdım sadece hata verdi Not: hatayı tam rijitte verdi yarı rijitte sorun yok.

Hatalarım neler?

Merhabalar,
Ekte deneme amaçlı yapmış olduğum statik bir proje var. Eksiklerim hatalarım nelerdir öğrenmek isterim. programda deneyimli arkadaşlar yardımcı olursa hatalarımı söylerse sevinirim. Ayrıca
1- Analizden sonra donatı yetersizliği vardı, donatıları değiştirdim. Sorun çözüldü gözüküyor ancak forumda birsey okumustum şimdi aynı sayfayı bulamadım, donatıları değiştirdiğimizde program aynı kontrollerı yapmıyor dıye bir cevap yazılmıştı. O sebepten sorunu cozdugum ıcınmı yeterlı gozuktu, yoksa program donatı değiştiğinden aynı kontrollerı yapmadımı bunu nasıl ogrenebılırım?
2- Çatı yukunu ve ruzgar yuklerini nasıl tanımlayacagım?
3- Elimde bir zemin etudu raporu var. Bu rapordan programa neleri girmeliyim. Programın analız yardımcı adımlarını yapmak yeterli oluyormu? Cunku zemın emnıyet gerılmesı zemın tasıma gucu vb. kavramları ayrıca gırmeme gerek varmı? Yoksa 2918 analız yardımcı adımlarını yapmak yeterlı oluyor mu?

Yardımcı olabılırsenız sevınırım. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Not: Dosya 4 mb dan buyuk oldugundan 2 part olarak attım bilginize.

Ekli dosyalar

göreli kat ötelenmesi

Merhaba proje çiziminde yeniyim. projedeki hataları bir türlü gidemiyorum. Göreli kat ötelenmesi sorununu bir türlü çözemedim. farklı farklı kolonlardan hata alıyorum. yardımcı olabilirseniz sevinirim...

Göreli kat ötelenmesi

Merhaba proje çiziminde yeniyim. projedeki hataları bir türlü gidemiyorum. Göreli kat ötelenmesi sorununu bir türlü çözemedim. farklı farklı kolonlardan hata alıyorum. yardımcı olabilirseniz sevinirim...

Re: göreli kat ötelenmesi

Merhaba
Önerim;
Merdiven ve asansör boşluğu çevresine perde ilave edin grup olarak çözün.
Altına da radye temel yaparsınız.

Ünver ÖZCAN

RADYE TEMEL İLAVE DONATI SORUNU

iyi günler ekte eklemiş olduğum projemde radye temelde sadece 1 bölgede 4 cm aralıklarla ilave donatı atıyor ve hiç bir şekilde çözemedim. Yardımcı olabilecekler varsa çok sevinirim.

sorulara cevap alınamıyor, ılgılenen yok. eger eksıklerımı gıderebılseydım kuruma aldıracaktım ancak bu ılgısızlıkten oturu, dıger programı tercıh etmek daha dogru olacak sanırım.

nextqwerty:wmwf10ym' Alıntı:
sorulara cevap alınamıyor, ılgılenen yok. eger eksıklerımı gıderebılseydım kuruma aldıracaktım ancak bu ılgısızlıkten oturu, dıger programı tercıh etmek daha dogru olacak sanırım.

Bu dediginiz dogru degil. Daha once demo kullanici olarak program kullanimi konusunda soru sormus, ve yanit almissiniz.

Diger dediginiz programlardan biri kendi forum sitesinde teknik destek verilmeyecegeni ( kullanici olsaniz bile) ifade etmis ve soyle demistir ; forum sitesi kullanicilarin kendi aralarinda bilgi paylasimi maksadina matufdur.
Diger porgramin ise herkese acik forum sitesi zaten yoktur.

Bu forumda ise 8000 e yakın üye 6000' i aşkın soru sormuş ve 30000 den fazla cevap verilmiştir.

Geri