Göreli kat ötelemesi yüksek sistem rijitliğini arttırın

Re: göreli kat ötelemesi sorunu

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Sistem mimari onayı aldıktan sonra bana geldiği için çok fazla değişim yapamıyorum. onayı aldığında eski deprem yönetmeliğine tabiymiş ayrıca. mal sahibinin yeri olduğu için de ben müdahale edemiyorum o duruma. sadece kolonları perdeye dönüştürdüm rijitlik artsın ve yeni yönetmelikteki asmolen döşeme koşulunu sağlasın diye

Re: Göreli kat ötelemesi sorunu

Bu değerlerinde kurtarmıyor asmolen yapamazsın da zaten.

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    8 KB · Görüntüleme: 5,119
Göreli Kat Ötelemesi Yardım

Merhabalar.

Arkadaşlar ekteki projede 1. katta göreli kat ötelemesi hatalı alıyorum. İlgili kesiti artırınca başka kesitte aynı hatayı veriyor. Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa memnun olurum. Yardımlarınız için teşekkürler. Herkese iyi çalışmalar dilerim.

Ekli dosyalar

• proje.cde
    3.3 MB · Görüntüleme: 290
Re: Göreli Kat Ötelemesi Yardım

Merhaba
mgondem":1yh1dmrh' Alıntı:
Arkadaşlar ekteki projede 1. katta göreli kat ötelemesi hatalı alıyorum. İlgili kesiti artırınca başka kesitte aynı hatayı veriyor. Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa memnun olurum.
S14-S19 kolonlarını 35/80 yapın.

Ünver ÖZCAN

iki gün içinde 5-6 proje girişi yaptım fakat hepsinde kat ötelemesi sorunu aldım ve gideremiyorum yardımcı olabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• deneme.cde
    151.6 KB · Görüntüleme: 46
mertkaanari:2g4tc1b5' Alıntı:
iki gün içinde 5-6 proje girişi yaptım fakat hepsinde kat ötelemesi sorunu aldım ve gideremiyorum yardımcı olabilir misiniz?
Merhaba,
Eklediğiniz projede Zemin sınıfı ZE türü oldukça zayıf bir zemin. Diğer projelerinizde de Zemin sınıfları ZE ve ZD türü gibi zayıf zemin türleri ise göreli kat öteleme sorunu oluşması normal.
Göreli öteleme sorunu ve olası çözümleri hakkında aşağıdaki linkleri inceleyebilirsiniz.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Bazı proje notları;
-Kolon başlıklarını yerinde uygulamayacaksınız tanımlamayınız.
-Döşeme hareketli yükleriniz 0.75 tf/m2 gibi oldukça büyük bir değer girilmiş.
-Merdiven kolu ara sahanlığa bağlanmıyor. Merdivenin oluşturulması ve mesnet koşullarının belirlenmesi konusunda aşağıdaki eğitim videolarını izleyebilirsiniz.
Merdivenin oluşturulması

Merdiven mesnet koşullarının belirlenmesi
İyi çalışmalar

Çizdiğim çelik projede y yönünde göreli kat ötelemesi uyarısı veriyor nasıl çözümleyebilirim

Ekli dosyalar

• sss.cde
    701.8 KB · Görüntüleme: 30
Merhabalar, çok basit bir projede X yönünde Zemin kat göreli kat ötelemesi yüksek, sistem rijitliğini artırın diye bi hatayla karşılaştım ne yapmam lazım acaba ? yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• proje.cde
    607.7 KB · Görüntüleme: 3
Merhabalar, çok basit bir projede X yönünde Zemin kat göreli kat ötelemesi yüksek, sistem rijitliğini artırın diye bi hatayla karşılaştım ne yapmam lazım acaba ? yardımcı olursanız sevinirim.
zemin kat tavanını üzerini kullanmayacaksanız döşeme yüklerini azaltın, duvar yüklerini kaldırın, kurtarıyor.

göreli kat öteleme sorununu bir türlü aşamıyorum yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

• tenzile.cde
    1.3 MB · Görüntüleme: 5
İyi akşamlar y yönünde zemin kat göreli kat ötelemesi yüksek hatasını bir çok şey denedim fakat düzelmedi yardımcı olabilir misiniz ?

Ekli dosyalar

• proje.cde
    885.6 KB · Görüntüleme: 2
Merhaba,
X yönünde Bodrum kat göreli kat ötelemesi yüksek hatasını bir çok şey denememe rağmen gideremedim yardımcı olabilir misiniz ? Teşekkürler..

Ekli dosyalar

• PROJE GÖRELİ KAT ÖTELEME HATASI.cde
    1.4 MB · Görüntüleme: 3
Geri