V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

ideCAD 6.01 Çıktı . İndirin , deneyin , görüş bildirin .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
hakan bey öncelikle 6.0055 kurulumunda bır sıkıntım yok ide cad sitesinden indirip sorunsuz olarak kurulumunu yaptım dediğiniz şekli ile kurulum sonucunda uyarı verdi uzerinede forum da verdiğiniz linkten 6.001 i indirdim kurmak istediğimde eskiversiyon kurulu değil uyarısı veriyor.6.001 i tek seferde kuracak şekilde eklerseniz sevinirim.

öncelikle bütün ideyapı ailesine selam ederim.
programı geliştirme çabalarınızı takdirle karşılıyorum ve herzaman devamını diliyorum. 6.01 de konulan ozellikler çok yerinde ve çok güzel olmuş.
1) analiz ve modele müdahale edebilme anlamında ide çok iyi yerlere gelmiştir daha da iyi olacağını düşünüyorum .detay anlamında eğik elemanlar ve mat radye temellerde kademeli olma durumu,asansör çukuru olma durumuna ait detaylarda eklendiğinde büyük ölçüde detay eksikliklerinin giderilmiş olacağını düşünmekteyim.
2) sayın admin detaylar ile ilgili olarak ekteki acad dosyasında söylemek istediklerimi belirttim.incelerseniz sevirinirm.
3) kazıklı temellerde kazıklar genellikle 2 tür davranış olarak hesab edilirler 1 uç kazığı,2 sürtünme kazığı bunlarla alakalı bir seçenek bulunmamakta.gördüğüm kadarıyla sadece uç kazığı olarak dikkate alınıyor.bu konuda beni ve tüm ide kullanıcılarını aydınlatırsanız çok memnun olurum.
4) başlıklı perde seçeneği ( örneğin kolonların başlık olarak kullanılabilmesi,dik birleşen perdelerde diğer perdenin perde başlığı olarak alınabilmesi) güçlendirmede mevcut bunun yeni proje girişinde de olmasını özellikle istirham ediyorum.

iyi çalışmalar

cihat çukur":gwakpxcb' Alıntı:
3) kazıklı temellerde kazıklar genellikle 2 tür davranış olarak hesab edilirler 1 uç kazığı,2 sürtünme kazığı bunlarla alakalı bir seçenek bulunmamakta.

Betonarme/Kazık parametreleri bölümünden kazığı, uç kazığı ya da sürtünme kazığı olarak işaretleyip istediğiniz seçimi yapabilirsiniz.
Ayrıca Ayarlar / Zemin katmanları bölümünden zeminin yatay ve düşey davranışına esas parametreleri belirleyebilirsiniz.

Kolon ve Perde detayları enfes olmuş gerçekten.
Yanlız kolon paspaylarım 4 cm olmasına ragmen cizimde 5cm gozukuyor.
iyi çalışmalar

Levent Özpak":2hz0ub6u' Alıntı:
saridurmus":2hz0ub6u' Alıntı:
bende denedim ve siromar kardeşimn dediğ gibi katık temel ikonuna tıkladığımda kendi kendini kapattı.

Merhaba,
Sorunun çözümü için klavyenin sol tarafındaki Ctrl+Shift tuşuna basılı tutarak programı çalıştırır mısınız? Bu durumda karşınıza Registry giriş ve ayaları temizlendi şeklinde bir mesaj gelecek. Tamam ı tıklayıp devam edin. Bu şekilde programı çalıştırdığınızda kazık temel girebileceğinizi düşünüyorum. Bu işlemi 6.01 programını ilk çalıştırdığınızda bir defa yapmanız yeterlidir.
İyi çalışmalar

Mesaj gelmedi, sorun da devam ediyor.

canlarins":198tcb6i' Alıntı:
Levent Özpak":198tcb6i' Alıntı:
saridurmus":198tcb6i' Alıntı:
bende denedim ve siromar kardeşimn dediğ gibi katık temel ikonuna tıkladığımda kendi kendini kapattı.

Merhaba,
Sorunun çözümü için klavyenin sol tarafındaki Ctrl+Shift tuşuna basılı tutarak programı çalıştırır mısınız? Bu durumda karşınıza Registry giriş ve ayaları temizlendi şeklinde bir mesaj gelecek. Tamam ı tıklayıp devam edin. Bu şekilde programı çalıştırdığınızda kazık temel girebileceğinizi düşünüyorum. Bu işlemi 6.01 programını ilk çalıştırdığınızda bir defa yapmanız yeterlidir.
İyi çalışmalar

Mesaj gelmedi, sorun da devam ediyor.

Sol elinizin baş parmağını klavyenin solunda bulunan "Ctrl" Tuşuna basınız
Sol el başparmağınızı bırakın deyinceye kadar basılı tutunuz
Sol elinizin işaret parmağını klavyenin soluna bulunan "Shift" tuşuna basınız
Sol elinizin Baş parmağını ve işaret parmağını surekli basılı tutunuz ve kaldırın deyinceye kadar kaldırmayınız
Programı mouse ile çalıştırınız
Registry ayarları temizlendi mesajı çıkıncaya kadar Sol elinizin Baş parmağını ve işaret parmağını surekli basılı tutunız
Mesajı gordukten sonra sol elinizi klavyeden çekebilirsiniz

Admin":7u3bszrk' Alıntı:
Programda aks çizerken bu durumun oluşacağı bir değişiklik yapılmadı.
*Task manager'da "işlemler" sayfasının ekran görüntüsünü koyabilir misiniz?
*Bu yavaşlamanın olduğu bir projeyi bizimle paylaşırsanız (projeyi açıp aks çizerken sorunu yaşadığınız bir proje), özel bir durum olup olmadığını anlayabiliriz.
*Sorun sadece aks çizerken mi oluyor? Yoksa genel bir sorun mu?
*Bir de programı ctrl+shift ile resetleyerek açıp dener misiniz?

ilk başta dediğiniz gibi ctrl+shift ile resetledim.

sorun sadece aks da degil diğer objelerde aynı işlemciyi zorluyor

kayıt ettigim bir dosya örneği koydum

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Merak ettim denedim,
program çalıştırıp, bir proje yukledim, başka işlem yapılmadığında cpu kulanımı % 1-2 arasında değişiyor.

otomatik isimlendirme oluşurken 1/7 oranını sağlayan kolon objeleri perde olarak görmeli.
1/7 oranını sağlayan kolon objeleri shell eleman olarak modellenebilmeli.
kendi tanımlamış olduğumuz çelik profilleri dataya nasıl girebiliriz?
tipik kiriş renkleri farklı görünmüyor siyah arka planda çalışırken...
nervürlü döşemeler için yük kütüphanesi ve yine 4 metreyi geçen nervürlülerde enine diş...

1/7 oranını sağlayan kolon objelerinin shell modellenmesini yapmayı düşünmüyoruz. Bu eleman yerine neden normal perde elemanı (2 düğüm noktalı) girmiyorsunuz?

Arzu hanım , çok teşekkür ediyorum, epeyce emek vererek hazırlamış olduğunuz eğiitim videoları çok güzel olmuş, AYRICA PROGRAMIN KABİLİYETİNİ BU KADAR YÜKSELTEN İDE EKİBİNE DE ŞÜKRANLARIMI SUNARIM.

Bu konuda sadece bir sorum olacak, boşluklara şev verme imkanımız var mı?

arazi modelleme kazı vs. hesapları raporlanabilmeli. girilen koordinatlara göre arsa alanı, girilen koordinatlara göre boşluk alanı/alanları, kazı-dolgu hacimleri...bunların çizimleri/kesitleri vs. olmalı. hatta bir adım ileri olarak zemin cinsleri(kazı pozuna göre) tanımlanabilmeli. teşekkür ederim.

Admin":v6wv8bpt' Alıntı:
1/7 oranını sağlayan kolon objelerinin shell modellenmesini yapmayı düşünmüyoruz. Bu eleman yerine neden normal perde elemanı (2 düğüm noktalı) girmiyorsunuz?
normal perde durumunu bazı kurumlar geçmiş dönemde kabul etmedi ve tüm yapı boyunca devam eden perdeleri kolon elemanı olarak girmemizi istedi. sadece rijit bodrum oluşturan çevre perdelerini panel elemanı olarak ele aldılar. belki davranış olarak perdeleri, panel objesi olarak tanıtmak daha doğru. ancak çizimde parçalanması(isim olarak) beni rahatsız ediyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri